Військово-патріотичне виховання

Сьогодні надзвичайно актуальним є військово-патріотичне виховання. Студенти п’ятого і шостого курсів, які пройшли військову підготовку за програмою офіцерів запасу на кафедрі медицини катастроф та військової медицини, присягнули на вірність народу України. ТДМУ – партнер у проведенні другого Всеукраїнсього збору-вишколу з тактичної медицини для медиків-волонтерів, який відбувся на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина». У ньому взяли участь понад 70 учасників зі всієї України, зокрема представники військових частин, добровольчих батальйонів «Айдар», «Азов», ДУК «Правий сектор», представники Української військово-медичної академії та інші.

Протягом навчального року фахівці нашого університету працювали у військових госпіталях, проводили складні операції пораненим, зокрема доцент кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини Мирослав Іванович Домбрович, доцент кафедри травматології та ортопедії з комбустіологією Ігор Сергійович Кулянда, асистент кафедри мікробіології, вірусології та імунології Микола Олександрович Винничук, клінічний ординатор кафедри анестезіології та реаніматології Тетяна Потупалова. Також, нашу країну захищають такі працівники університету: інженер Андрій Галаван, оператор Ігор Форисюк, водій Володимир Марховський.

Напередодні Міжнародного жіночого дня Тетяна Потупалова отримала з рук Президента України Петра Порошенка заслужену нагороду – орден «За мужність» ІІІ ступеня. Як лікар санітарного вертольоту «Мі-8» вона здійснила 92 вильоти та надала медичну допомогу понад 600 пораненим і хворим у зоні АТО. Випускниця університету Іванна Чобанюк отримала відзнаку «Народний герой України».

bd68070642952d1fb79bba6665b26512_1457092756

З метою військово-патріотичного виховання студентської молоді і кращого розуміння майбутніми медиками подій, які відбуваються на Сході України, постійно організовано зустрічі студентів з воїнами АТО та виставку «Історія війни за незалежність. Донбас».

Доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тамара Олександрівна  Воронцова, постійно підтримувала тісний контакт з працівниками ТДМУ на передовій, сприяла студентам університету в організації допомоги для військовослужбовців і їхніх родин. Вона разом з групою студентів відвідала військовий госпіталь в м. Київ. Майбутні медики не тільки вручили подарунки, а й приємно здивували поранених музичним концертом.

З нагоди Дня захисника України Тернопільською облдержадміністрацією  та обласною радою відбулося відзначення медиків, які працювали волонтерами під час Революції Гідності, рятували воїнів АТО і були мобілізовані для захисту України. Грамоти, подяки і відзнаки отримали доцент кафедри педіатрії з дитячою хірургією Тамара Воронцова, доцент кафедри педіатрії з дитячою хірургією Інга Кубей, старший лаборант кафедри клінічної фармації Любов Фалендиш, асистент кафедри функціональної діагностики та клінічної патофізіології Євген Лоза, студенти медичного факультету Петро Вітюк, Андрій Волік, Олексій Сорокін, Тетяна Рудик, Ірина Дмитрук, Віталій Козуб, Михайло Бойко, Тарас Яцунський, Ірина Токарчук і Михайло Денисюк, інтерни Олександр Башта, Зіновій Гвоздик, Іванна Чобанюк, Сергій Коновал.

Викладачі та студенти взяли участь у заходах, приурочених вшануванню пам’яті Січових стрільців, воїнів УПА, полеглих у Другій світовій війні, Героїв Небесної Сотні, героїв АТО,  поклали квіти до могил.

Comments