Національно-патріотичне виховання

        Одним із напрямків виховної роботи в університеті є національно-патріотичне виховання, яке спрямоване на відродження національної культури та використання кращих традицій культурних надбань.
        Головною метою національно-патріотичного виховання студентської молоді університету є формування свідомого громадянина – патріота України, представника української національної еліти через набуття молодим поколінням національної свідомості, активної громадянської позиції, високих моральних якостей та духовних цінностей.

З нагоди Дня захисника України  за ініціативи колективу Центру виховної роботи та культурного розвитку та студентів Іваніцької Т., Думнича М., Ваховського П., Яремишин М., Мороза Т. організовано урочистий концерт за участю воїнів АТО «Героям Слава».

З нагоди святкування різдвяних свят організовано різдвяний вертеп «Українська колядка» (учасники театрального гуртка «Aрт-Drama») та лунала щира і дзвінка коляда, яку подарував усім хор студентів  та викладачів ТДМУ (керівник – студент медичного факультету Ярослав Запотоцький). Гроші, зібрані під час колядування, студенти передали на потреби бійців АТО та діткам гематологічного відділення міської лікарні. Проведено виховні години «Щедрий вечір на Україні», «Різдвяні свята в житті українського народу», відвідування виставки різдвяних дідухів в Українському домі.

   

З нагоди річниці від дня народження Т.Г. Шевченка організовано та проведено святковий концерт «Думи мої, думи мої!» та шевченківські читання «Борітеся, поборете…». Режисером та сценаристом проведених заходів виступила студентка медичного факультету Іваніцька Т. Проведено літературні вечори «Тарас Шевченко жити буде, поки на землі житимуть люди», «Образ жінки у художній та поетичній творчості Т.Г. Шевченка». Виготовлені студентами малюнки, стінгазети та експозиції були представлені під час виставки  підготовленої працівниками бібліотеки ТДМУ «На вічнім шляху до Тараса!». Студенти університету  взяли участь у всеукраїнській акції «Шевченко Challenge».

З метою виховання поваги до героїчного минулого українського народу, любові до рідної землі проведено ряд заходів щодо вшанування пам’яті героїв Небесної сотні, жертв політичних репресій в Україні, привернення уваги молоді до відродження національної пам’яті. Студенти, які є учасниками драматичного гуртка «Aрт-Drama», 23 лютого 2016 року в актовій залі університету презентували свою першу акторську роботу у постановці «За вас правда, за вас сила. І воля святая», яка була присвячена пам’яті героїв Небесної сотні.

DSC_0994

За ініціативи завідувача кафедри фармакології  з клінічною фармакологією Олександри Михайлівни  Олещук, доцентів кафедри Ірини Петрівни Мосейчук і Аліни Станіславівни Вольської та студентів  3 курсу медичного факультету відбувся літературно-музичний вечір «Тричі мені являлася любов…», присвячений відомому генію українського народу Івану Франку і прекрасному почуттю в житті кожної людини – коханню.

????????????????????????????????????

За ініціативи директора бібліотеки Олени Ярославівни Проців та працівників кафедри української мови організовано та проведено урочистий концерт до Дня матері, виховні години на тему: «Роль матері в суспільстві ХХІ ст.», «Роль матері  в житті дитини», «Християнський ідеал подружжя». Організовано та проведено семінари, круглі столи, благодійні акції приурочені Міжнародному Дню захисту дітей.


До Дня Соборності та Свободи України на кафедрі філософії та суспільних дисциплін відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Історичне значення Акту Злуки українських земель» з висвітленням проблем становлення незалежної демократичної держави на тлі історичних подій тих часів. Організовано і проведено студентську конференцію на тему: «Україна – єдина і неподільна», інформаційно-просвітницькі виховні години на тему: «Єдність народу – запорука благополуччя і добробуту держави».

Важливу роль у національно-патріотичному вихованні відіграють ознайомлення студентів із пам’ятками культури рідного краю. Куратори академічних груп студентів провели тематичні екскурсії у Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в’язнів, Тернопільський обласний краєзнавчий музей та музей-садибу М.І. Пирогова у м. Вінниці. Викладачі кафедри медичної біохімії та кафедри іноземних мов організували поїзку студентів у музей-садибу академіка І. Я. Горбачевського в с. Зарубинці.

З метою виховання поваги й любові до рідної землі, підготовки свідомої інтелігенції України, збереження інтелектуального генофонду нації, вироблення чіткої громадянської позиції проведено Горбачевські читання у музеї–садибі сім’ї Горбачевських та на кафедрі медичної біохімії, присвячені 162-річчю від дня народження І. Я. Горбачевського.

З метою формування в студентської молоді поваги до історичного минулого українського народу у бібліотеці університету було організовано тематичні виставки «Україна в нас одна», «Пам’яті Героїв Крут», «Вивчайте, любіть свою мову», «Джерела українського слова», «Героїчні сторінки визволення міста Тернополя від фашистських загарбників», «Духовці центри Тернопільщини», «Важкими дорогами війни»…

Comments