Культурно-мистецька робота

     Головною метою  культурно-мистецької роботи є: розкриття творчого потенціалу студентської молоді;     створення умов для естетичного розвитку особистості; популяризація інтелектуального та змістовного дозвілля, різноманітних видів і напрямків художньо-творчого мистецтва (музичного, хореографічного, театрального, вокального, образотворчого тощо).

Урочистий концерт з нагоди Дня захисника України в ТДМУ

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 15 жовтня організували літературно-музичну імпрезу з нагоди Дня захисника України. Усі номери були присвячені патріотичній тематиці, пошануванню героїв минулого і сьогодення. Ведучими цього вечора стали студенти Мар’яна Яремишин і Назар Заник.

Серед майбутніх медиків є чимало творчих особистостей, які власноруч пишуть поетичні рядки, прозові твори. Цього вечора своєю творчістю поділилися Taiwo Isakumle, який прочитав вірш про Майдан англійською мовою, Олександр Бабінський та Тетяна Іваніцька. Зазначимо, що вихованець факультету іноземних студентів у Тернополі відомий і як волонтер, який упродовж тривалого часу допомагав жителям міста у забезпеченні української армії всім необхідним.


У ТДМУ вшанували пам’ять жертв Голодомору

В Японії стверджують, що той народ, який серцем в минулому і традиціях, а розумом в майбутньому і новаціях, має шанси на щасливе життя надалі. Мабуть, тому варто уважніше вивчати свою історію, аби не повторювати подібних помилок, розуміти причини сьогочасного становища і бачити можливості досягнення успіху. Це також дає розуміння того, хто історично для твого народу є партнерами, а хто небезпечним сусідом. Українці пережили не одне лихоліття, але вистояли. Найболючішою подією в нашій історії є Голодомор, коли щодня від голодної смерті гинули тисячі українських селян. З 1998 року Указом Президента України навіть було встановлено «День пам’яті жертв голодоморів», який відзначаємо щороку у четверту суботу листопада.

З метою гідного вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського відбулася низка заходів.


Насамперед, в адміністративному корпусі університету 26 листопада діяла виставка книг про Голодомор різних років. Згодом з ініціативи студентів в рамках проекту «Вечори кіно в ТДМУ» відбувся перегляд фільму «Голод-33» (за мотивами роману Василя Барки «Жовтий князь», режисер О.Янчук, 1991, кіностудія імені О.Довженка).
Окрім того, багато майбутніх медиків взяли участь в загальноміських заходах, приурочених цій сумній даті.

Наш народ тричі морили голодом:

1921-1923 – масове серійне вбивство корінного українського населення з ознаками етнічної чистки через мор голодом, переважно у південних областях України, У селян конфісковували хліб і вивозили його до Росії, Західної Європи та Америки. В середньому по територіях, де компактно на той час мешкали українці, урожай був трохи нижчим від норми через посуху на півдні України, Кубані та Поволжі.

1932-1933 – навмисно зорганізований радянською владою голод призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР (землі сучасної України за винятком семи західних областей, Криму і Південної Бессарабії, які тоді не входили до УСРР) та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу і Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

1946-1947 – третій голодомор, який влаштувала народам СРСР російсько-комуністична диктатура, був спричинений спланованою акцією сталінського Політбюро з метою забрати в селян залишки зерна і продати чи подарувати його братнім режимам в соціалістичному таборі. У 1946 році з СРСР вивезено 350 тисяч тонн зерна до Румунії, у 1947 році – 600 тисяч тонн зерна до Чехословаччини, за ці два роки Польща отримала від Радянського Союзу 900 тисяч тонн хліба. А в Молдові, Бессарабії й південних областях України шаленів голод і лише за перше півріччя 1947 офіційно зареєстровано 130 випадків людоїдства.


Студенти і викладачі ТДМУ позмагалися в інтелектуальному двобої

Оргкомітет гри «Що? Де? Коли?» в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського 6 травня зробив цікавий експеримент, а саме провів інтелектуальний двобій між викладачами і студентами. Зазначимо, що за задумом майбутніх медиків, команди гравців були мішаного типу.

Студенти-нігерійці ТДМУ організували день культури своєї країни

Щороку в квітні або травні студенти з Нігерії, які навчаються в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського, організовують свято рідних традицій – «Ніч культури».


Цього разу взяло участь 350 студентів з різних вищих навчальних закладів Тернополя, Львова, Івано-Франківська. На свято до нігерійців завітали і їхні друзі по парті з інших країн, які навчаються у вищезгаданих містах.


Студенти ТДМУ організували флеш-моб до Дня вишиванки


З нагоди Дня вишиванки студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського організували унікальний  флеш-моб.

Поетичні таланти ТДМУ


Нещодавно студентка Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Тетяна Іваніцька у чудовому місті Бережани презентувала свою першу авторську збірку віршів «Carpe diem». У перекладі з латинської мови назва збірки означає «використовуй момент, який маєш». До книги увійшли збірки юної поетеси, які вона написала упродовж 2013-2015 років. Тетяна Іваніцька у поетичній формі висловила свої емоції, хвилювання, світогляд.