Благодійна діяльність

Успішною формою виховання є також благодійна діяльність. В університеті успішно продовжує функціонувати волонтерський рух під керівництвом доцента кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою Іванни Зіновіївни Керничної. До числа волонтерів входять викладачі та понад тисяча студентів, у тому числі іноземці. Учасниками волонтерського руху ТДМУ проведено більше 500 заходів. Основні напрямки діяльності волонтерства ТДМУ є допомога бійцям АТО, допомога людям із соціально незахищених верств населення, дітям з обмеженими можливостями, дітям-сиротам, інструкторські курси з домедичної допомоги, проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо профілактики захворювань. Під час проведення благодійних акцій протягом  2015-2016 н.р. зібрано більше  100 000 грн для допомоги воїнам АТО.

Студентами-волонтерами ТДМУ сформовано продуктові великодні кошики на суму понад 10 тисяч гривень та передано воїнам АТО у Краматорськ та Артемівськ. Найактивніше відгукнулося 10 кафедр, зокрема, фармакології з клінічною фармакологією, біоетики і деонтології, медичної біології, загальної хімії, української мови, фармакогнозії з медичною ботанікою, внутрішньої медицини № 1, медицини катастроф та військової медицини, клініко-лабораторної діагностики, медичної біохімії, акушерства та гінекології, клінічної імунології, алергології та загального догляду за хворими, а також працівники відділу інформаційних технологій, студенти, профком ТДМУ.

Організовано та проведено благодійні ярмарки солодощів, виручені  кошти передано  воїнам АТО. Не забувають студенти ТДМУ і про сім’ї військових, надають їм необхідну допомогу і підтримку. Під час останнього загальноміського ярмарку солодощів частину виручених коштів передали в Логістичний центр допомоги воїнам АТО у м. Тернополі, а іншу частину спрямували на закупівлю всього необхідного для тих працівників ТДМУ, які перебувають на фронті, та їхніх сімей.

За ініціативи доцента кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тамари Воронцової організувано акцію «Відмовся від кави – зігрій бійця АТО». Приєдналися працівники обласної дитячої лікарні, деканату медичного факультету та кафедри педіатрії № 2. Придбано грілки для рук та зібрано понад два мікроавтобуси речей і медикаментів для бійців  батальйону «Карпатська Січ».

Викладачі кафедри мікробіології, фармакогнозії з медичною ботанікою, медичної біохімії, фармакології з клінічною фармакологією, загальної гігієни та екології, патологічної фізіології разом із студентами допомагали ліпити вареники для воїнів АТО. Чимала кількість викладачів ТДМУ, зокрема, завідувач кафедри нормальної фізіології Степан Несторович Вадзюк із студентами щодня після занять приходили працювати на складі допомоги воїнам АТО, де плели маскувальні сітки, з пальтової тканини вирізали теплі устілки для взуття, шили евакуаційні стропи натівського взірця тощо.

18 вересня 2015 року студенти-волонтери ТДМУ активно долучилися  до  благодійного марафону, з метою збору коштів на придбання електроенцефалографу для обстеження хворих на епілепсію діток Тернопільської області. Відбулася благодійна акція до Дня боротьби з епілепсією «Фіолетовий день» до якої долучилися викладачі та студенти ТДМУ.

14 листопада 2015 року в ТРЦ «Подоляни» була проведена акція до Дня боротьби з цукровим діабетом «Об’єднаємося у боротьбі з цукровим діабетом». Організаторами акції стали студенти медичного факультету Мороз Т., Гвоздецький А., Ящишин Я. Під час заходу понад 50 студентів-волонтерів вимірювали всім бажаючим рівень глюкози у крові та артеріальний тиск. В акції взяли участь доцент кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги Лариса Петрівна Мартинюк та доцент кафедри хірургії № 1 з урологією імені проф. Л.Я. Ковальчука Юрій Михайлович Футуйма.

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом проведено низку заходів. В тому числі, за ініціативи професора кафедри пропедевтики, внутрішньої медицини та фтизіатрії Леоніда Андрійовича Грищука організовано та  проведено студентську наукову конференцію.

З нагоди Дня здоров’я 7 квітня 2016 року організували низку заходів, присвячених здоров’ю людини. Доцент кафедри медичної реабiлiтацiї та спортивної медицини Лариса Володимирівна Левицька і студенти університету взяли участь у Тижні подружжя та Дні здоров’я.

За ініціативи професора кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Оксани Романівни Боярчук викладачі і студенти університету 22-29 квітня 2016 року долучилися до заходів, які відбулися в рамках Всесвітнього тижня первинних імунодефіцитів. 

27 вересня 2015 року викладачі кафедри медичної біології, медичної біохімії, патологічної анатомії та студенти ТДМУ взяли участь в «Наукових пікніках» на Театральному майдані.

Завідувач кафедри фізичної реабілітації здоров’я людини та фізичного виховання Дарія Володимирівна Козак, викладачі кафедри та студенти, які навчаються за спеціальністю «Здоров’я людини» підтримують членів товариства інвалідів «Сильні духом», проводять реабілітаційні заходи та програми.

Шостий рік поспіль Товариство «Червоного хреста» в Тернопільській області разом із ТДМУ проводять акцію «Квітка добра та милосердя». Студенти-волонтери вимірювали артеріальний тиск всім бажаючим, надавали консультації щодо ведення здорового способу життя.

Студенти ТДМУ входять до волонтерського загону швидкого реагування, що діє при Товаристві “Червоного хреста” в нашій області. Цей волонтерський загін проводить навчання цивільного населення, постійно вдосконалює свої професійні навички.

На базі кафедри медицини катастроф та військової медицини  молодіжним осередком Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги спільно з ТДМУ реалізовується проект «Я можу врятувати життя», 16 студентів-інструкторів домедичної допомоги навчають азів надання домедичної допомоги студентів, школярів та всіх бажаючих.

Студенти-іноземці об’єднали свої зусилля, створивши громадську організацію «Medicare and Social Welfare Initiative» та спільно з волонтерським рухом ТДМУ працюють в благодійному фонді «Карітас» і Петриківському будинку-інтернаті для престарілих.

12688273_1768698696675737_219682425057297853_n

1 грудня відбулася всеукраїнська акція, спрямована на боротьбу з ВІЛ/СНІД. Майбутні медики спільно з викладачами кафедри інфекційних хвороб вирішили вкотре привернути увагу громадськості до цієї актуальної проблеми, розповідаючи тернополянам про вірус імунодефіциту людини, шляхи його передачі і як вберегтися від інфікування.

1 грудня 2015 року у рамках проекту «Повернемо щасливе дитинство онкохворим дітям» в університеті стартувала акція «Скринька хоробрості» та «Живий банк крові».

За ініціативи доцента кафедри ортопедичної стоматології Тетяни Ігорівни Дзецюх 26 червня 2016 року відбувся благодійно-спортивний фестиваль «Повернемо щасливе дитинство онкохворим дітям» за підтримки Тернопільської міської ради. Зібрані кошти передано на закупівлю виробів медичного призначення для онкохворих діток.

28 квітня 2016 року  волонтери проекту “Повернемо щасливе дитинство онкохворим дітям” завітали до викладачів і студентів з Великодніми подарунками (паски, писанки виготовлені пацієнтами гематологічного відділення дитячої міської лікарні). Водночас відбувався збір благодійних внесків на потреби пацієнтів гематологічного відділення.

Студентами і викладачами було підтримано Всеукраїнську акцію по збору пластмасових корків на придбання протезів для бійців, які зазнали ушкоджень під час бойових дій. Майбутнім медикам вдалося зібрати понад 35 кг кришечок.

Упродовж кількох років студенти ТДМУ є активними учасниками благодійної акції «Ялинка бажань». Цього року вони вкотре допомагали працівникам Тернопільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у зборі подарунків для дітей-інвалідів, дітей з багатодітних і малозабезпечених родин. 121 маленький тернополянин з особливими потребами отримав особисто бажаний подарунок із рук  студентів-волонтерів ТДМУ. За свою доброчинну працю ТДМУ отримав подяку від Тернопільської міської ради.

Колектив ТДМУ долучився до надання допомоги для завершення ремонту у Новосільському обласному спеціальному навчально-виховному комплексі. Було покращено побут для 122-х дітей цього навчально-виховного комплексу, за що фонд «Братерство сиріт» висловив подякував ТДМУ.

    У грудні 2015 року стартував благодійний проект «Милосердні серця». До свята Миколая студенти разом із викладачами побували із подарунками та концертною програмою, яку підготувала студентка 2 курсу медичного факультету Бігуняк К. у Петриківському обласному комунальному будинку-інтернаті, Центрі соціально-психологічної реабілітації, дитячому будинку «Малятко», ТРЦ «Подоляни».

Викладачі кафедри іноземних мов, загальної хімії, травматології та ортопедії з військово-польовою хірургією напередодні свята Миколая  та Великодня організували благодійну акцію, до якої долучилися українські та іноземні студенти всіх факультетів. Зібрали кошти і закупили підгузники, гігієнічні засоби, предмети канцелярії, ліки і дитяче харчування.

Викладачі кафедри медичної біоетики і деонтології і студенти 10  групи медичного факультету взяли участь у благодійній програмі «Від Серця до Серця», яка покликана дарувати радість дітям-сиротам, вихованцям та випускникам державних інтернатних закладів Тернопільської області, ознайомлювати дітей з українськими традиціями релігійних свят, надавати матеріальну допомогу.

Comments